ОС Linux

Linux — це операційна система: набір програм, які дозволяють вам працювати з вашим комп’ютером і запускати інші програми.

Операційна система складається з декількох основних програм, які потрібні вашому комп’ютеру, щоб він міг спілкуватися і отримувати інструкції від користувачів; читати і записувати дані на жорсткі диски; контролювати використання пам’яті; запускати інші програми. Найважливіша частина ОС — ядро. В системі GNU/Linux ядром є Linux. Частина системи, що залишилося складається з інших програм, багато з яких написані проектом GNU або для проекту GNU. Оскільки одне ядро ​​Linux — це ще не вся працююча операційна система, ми воліємо використовувати термін «GNU/Linux» для позначення систем, які багато людей помилково називають «Linux».

Linux зроблена за зразком операційної системи Unix. З самого початку Linux розроблялася як багатозадачна, багатокористувацька система. Цих факторів досить, щоб зробити Linux відмінною від інших широко відомих операційних систем. Однак, Linux відрізняється набагато сильніше, ніж ви можете собі уявити. На відміну від інших операційних систем, Linux нікому не належить. Значна частина системи розроблена добровольцями безкоштовно.

Розробка того, що пізніше стане GNU/Linux, почалася в 1984 році, коли Фонд Вільного Програмного забезпечення почав розробку вільної Unix-подібної операційної системи, названої GNU.

Проект GNU розробив всеосяжний набір вільного програмного забезпечення для використання в Unix™ і Unix-подібних операційних системах, таких як Linux. Ці програми дозволяють користувачам виконувати завдання широкого спектра, від простих (копіювання або видалення файлів з ​​системи) до складних (написання та компілювання програм або виконання складного редагування в різних форматах документів).

Хоча багато робочих груп та окремих людей вклали свою працю у створення Linux, найбільшим поки ще залишається внесок Фонду Вільного Програмного забезпечення. Крім розробки більшості інструментів, фонд також створив філософію і організував співтовариство (незалежних програмістів і ентузіастів-користувачів). Завдяки цьому, в свою чергу, стала можливим поява налагоджених Linux систем.

Ядро Linux вперше з’явилося в 1991 році, коли фінський студент, Лінус Торвальдс (Linus Torvalds), анонсував першу версію заміни ядра Minix в групі новин comp.os.minix.

Лінус Торвальдс продовжує координувати роботу декількох сотень розробників. Є офіційний сайт для ядра Linux.

Користувачі Linux мають величезну свободу у виборі програмного забезпечення. Наприклад, користувачі Linux можуть вибирати з дюжини різних оболонок командного рядка і декількох графічних робочих столів. Цей вибір часто дивує користувачів інших операційних систем, які й не думали, що командні оболонки або робочий стіл можна замінити.

Linux також менш схильний до збоїв, краще пристосований для одночасного виконання більш ніж однієї програми і більше захищений, ніж багато інших системи. Завдяки цим перевагам, Linux швидко завойовує ринок серверних операційних систем. Віднедавна, Linux почав ставати популярним серед домашніх користувачів і в корпоративному середовищі.

Операційна система Ubuntu

Ідеально підходить для використання на персональних комп’ютерах, ноутбуках і серверах. Вона містить всі необхідні програми, які вам будуть потрібні.

Операційна система Linux

Вільна операційна система для кожного. Новини про Linux та вільне програмне забезпечення.

Настройка Fedora

Дистрибутив вільної операційної системи Linux. Підказки та поради: Fedora установка, Fedora репозиторії, Fedora оновлення, Fedora драйвера, Fedora flash…

OpenSUSE настройка

Дистрибутив вільної операційної системи Linux. Підказки та поради: установка OpenSUSE, репозиторії OpenSUSE, OpenSUSE драйвера, Nvidia драйвера в OpenSUSE, OpenSUSE кодеки…

GNOME настройка

Популярне десктоп-оточення операційної системи Linux. Підказки та поради, настройка GNOME, програмне забезпечення для GNOME і найактуальніші новини з розробки GNOME Shell.

  • Про Убунту Нові ґаджети Інтернет журнал Нові програми Замовити рекламу Замовити рекламу
  • Реклама

    Категорії

    Теґи

    Жити Завтра

    Українська Відкрита Асоціація Організацій, Груп і Осіб, що працюють з дітьми, страждаючих на онкозахворювання.